Inleiding tot doel 14 - leven onder water
Gebruik deze handleiding om Global Goal 14, Leven onder water te introduceren aan uw leerlingen.
Wat is Global Goal 14: Leven onder Water?
Doelstelling 14 van Duurzame Ontwikkeling: Leven onder water is een van de 17 Duurzame Ontwikkelingsdoelstellingen die de Verenigde Naties in 2015 hebben vastgesteld. Je kunt meer informatie over de doelstellingen vinden in onze inleidende handleiding. Gezonde oceanen en zeeën zijn essentieel voor ons bestaan. Zij bedekken 70 procent van onze planeet en voor voedsel, energie en water zijn wij van hen afhankelijk. Toch hebben we enorme schade aangericht aan deze kostbare hulpbronnen
Doel 14 bevat doelstellingen om:
- Zeeverontreiniging te verminderen
- Illegale visserij, overbevissing en andere destructieve visserijpraktijken door wetten onder controle te houden
- De gevolgen van de oceaanverzuring aan te pakken of te minimaliseren
- Minstens 10 procent van de kust- en zeegebieden te behouden
Activiteiten
Hieronder staan enkele ideeën om Doel 14 tot leven te brengen voor je leerlingen. Ze werken als zelfstandige activiteiten of in opeenvolging als een volledig lesplan.
Activiteit 1: denken aan onze oceanen
In deze activiteit zullen studenten nadenken over wat ze weten over oceanen en de bedreigingen waarmee ze worden geconfronteerd.
Lengte - 10 minuten
Bekijk de onderstaande video met uw studenten.
Nadat je het hebt bekeken, voer een discussie:
- Hoe denk je over oceanen?
- Heeft je iets nieuws geleerd over de problemen waarmee zij worden geconfronteerd?
- Heeft een van de zaken betrekking op je eigen leven?
Activiteit 2: Onze impact op oceanen
In deze activiteit zullen studenten een mindmap maken om de problemen waarmee onze oceanen worden geconfronteerd te verkennen.
Lengte - 15 minuten
- In kleine groepen vraag je studenten alle problemen op te noemen waar ze aan kunnen denken.
- De antwoorden kunnen betrekking hebben op: Vervuiling b.v. riolering, chemicaliën en plastic; Warmer water; Zuurgraad stijgt door CO2-uitstoot; overbevissing; Schade aan het zeeleven; Koraalverbleking; Storing van het ecosysteem.
- Nu is het moment om een mindmap te maken - een diagram dat wordt gebruikt om informatie visueel te organiseren.
- Schrijf alle problemen op op sticky notes en groepeer de problemen die zijn gekoppeld op een bord of een groot stuk papier.
- Schrijf de effecten van deze problemen op voor je eigen gemeenschap en over de hele wereld op sticky notes en voeg ze toe aan de mindmap. Denk ook aan de oorzaken.
- Nu introduceer Global Goal 14: Leven onder water met behulp van de bovenstaande definitie. Je mindmap moet de kwesties met betrekking tot dat doel weergeven. Heb je iets gemist?
Activiteit 3: Waarom oceanen belangrijk zijn
In deze schrijfactiviteit zullen studenten worden aangemoedigd om na te denken over hoe mensen lijden als we het leven onder water beschadigen.
Lengte - 25 minuten
Inleiding
Inleiding
Het dagboek schrijven
Het dagboek schrijven
Reflectie
Reflectie
The activities are created by World's Largest Lesson